Bereikbaar tot 23:59 (Livechat & Telefoon)

3 maanden garantie

Gratis levering door heel Nederland

100+ jaar ervaring

Ben je op zoek naar een ruime en betrouwbare bedrijfswagen? Dan is de Mercedes Sprinter een uitstekende keuze. De Duitse Sprinter geniet vooral populariteit onder koeriers en pakketbezorgers een zzp’ers, vanwege zijn praktische afmetingen. 

Bij Van Der Wal Vans hebben we een ruim aanbod voor het financial leasen of kopen van een Mercedes Sprinter. 

Op deze pagina lees je alles over de afmetingen van de Mercedes Sprinter, zodat jij vandaag nog weet welk model het beste past bij jouw bedrijf!


Afmetingen aflezen

De afmetingen van een Mercedes Sprinter worden aangeduid met een zogeheten L/H-combinatie. Hierbij refereert de “L” naar de lengtemaat van de Mercedes Sprinter en de “H” naar de hoogtemaat. 

Met iedere verhoging van het cijfer achter de L of de H, neemt ook de lengte of hoogte van de Mercedes Sprinter toe. 

Voorbeeld: de Mercedes Sprinter L2H2 is net zo hoog als de Mercedes Sprinter L3H2. Alleen de lengte van het L3H2-model is groter. 

Let op: de afmetingen (bijvoorbeeld L1H1) kunnen per merk en per model verschillen.  

Afmetingen Mercedes Sprinter

Laadruimte afmetingen

De Mercedes Sprinter is een felbegeerde bestelwagen. Vooral winkeliers, koeriers of ondernemers die veel (zware) goederen vervoeren, maken in veelvoud gebruik van deze Duitse bestelwagen.

De laadruimte van de Mercedes Sprinter is bij uitstek geschikt voor het vervoeren van veel en zware goederen. Of dit nou pakketten zijn of bouwmaterialen, dit is geen enkel probleem voor de Mercedes Sprinter. 

Hieronder zijn alle afmetingen weergegeven van de Mercedes Sprinter(2018 – heden), waaronder de modellen:

FWD enkellucht

L1H1L1H2L2H1L2H2
Wielbasis (cm)325325392392
Lengte achteroverbouw (cm)99999999
Lengte voertuig (cm)526526593593
Lengte laadruimte (cm)260260327327
Breedte laadruimte (cm)178178178178
Tussen de wielkasten (cm)141141141141
Hoogte laadruimte (cm)178207178207
Hoogte voertuig (cm)235264235263
Laadvolume (m3)7,88,89,511
Dakkast (kg)300150300150

RWD dubbellucht

L2H1L2H2L3H2L3H3L4H2
Wielbasis (cm)366366432432432
Lengte achteroverbouw (cm)124124162162202
Lengte voertuig (cm)593593696696736
Lengte laadruimte (cm)327327430430470
Breedte laadruimte (cm)178178178178178
Tussen de wielkasten (cm)135135135135135
Hoogte laadruimte (cm)171200200224200
Hoogte voertuig (cm)233283261283261
Laadvolume (m3)910,51415,515,5
Dakkast (kg)300150150150

Of ben je toch op zoek naar iets anders? Bijvoorbeeld het leasen van de Mercedes Sprinter met dubbele cabine of met bakwagen? Lees dan snel verder en ontdek welke voordelen deze modellen bieden.

De Mercedes Sprinter dubbele cabine afmetingen

Wil jij personen- en goederenvervoer met elkaar combineren? Dan is een Mercedes Sprinter met Dubbele Cabine hetgeen waar je naar op zoek bent. 

De 3 grootste voordelen van de Mercedes Sprinter met dubbele cabine zijn:

  1. Extra zitplaatsen. Het biedt zitplaatsen voor 3 extra personen (6 personen in totaal).
  2. Efficiënte laadruimte. Enorme laadruimte door het slimme ontwerp van de dubbele cabine.
  3. Praktische afmetingen. De handige inrichting van de ruimte zorgt ervoor dat je eenvoudig lange objecten onder de bank in de laadruimte kunt opbergen en vervoeren.

De Mercedes Sprinter bakwagen afmetingen

De laadruimte van de Mercedes Sprinter bakwagen is groter ten opzichte van een bestelbus. Dit is de reden waarom veel vakmensen kiezen voor een bakwagen. 

De laadruimte van de Mercedes Sprinter bakwagen is praktischer dan een gesloten bestelwagen, maar weer kleiner dan een vrachtwagen. Dit betekent dat een bakwagen zeer geschikt is voor het vervoeren van veel lading. 

3 grote voordelen van een Mercedes Sprinter bakwagen

De voornaamste redenen dat ondernemers kiezen voor de bakwagen zijn:

  1. Zeeën aan laadruimte: lange balken of zwaar (en groot) materiaal? Geen enkel probleem voor de Sprinter. De gesloten opbouw heeft een vierkante ruimte zonder wielkasten die je dus optimaal kunt benutten.
  2. Flexibiliteit en mobiliteit: je hoeft geen zware objecten te tillen bij het laden en lossen, want de laadklep doet het werk voor jou. Dit kan ernstige rug- en schouder blessures voorkomen. 
  3. Eenvoudig laden en lossen: een ander voordeel van een laadklep is dat je zware objecten efficiënt kunt laden en lossen (zonder handmatige bediening).

Enkele cabine

Je hebt keuze uit drie soorten carrosserielengtes. Namelijk kort, middenlang en lang. Daarnaast kun je van 3000 kg t/m 5500 kg maximale toegestane totaalgewicht kiezen. Er zijn twee soorten cabine varianten. En drie soorten aandrijving: voor-, achter-, en vierwielaandrijving.

Mercedes sprinter bakwagen

Ben jij op zoek naar een Mercedes Sprinter bakwagen met laadklep? Of toch liever één met twee achterdeuren? Bekijk dan onze voorraad alle bakwagens.


Mercedes Sprinter leasen of kopen?

Hulp nodig? Wij helpen je graag verder met het vinden van de Mercedes Sprinter met de meest ideale afmetingen, passend bij jouw situatie. Neem gerust vrijblijvend contact op met één van onze specialisten. 

Bekijk hier ons volledige voorraad van de Mercedes Sprinters